Hledání

2018-05-04

Krmivo pro psy s onemocněním ledvin

Krmivo pro psy s onemocněním ledvin se vyznačuje sníženým obsahem bílkovin. Krmivo obsahuje méně fosforu než běžná krmiva, což zpomaluje progresi onemocnění stejně jako snížený obsah sodíku. Naopak má zvýšený obsah vitaminu B, který nahrazuje jeho zvýšené ztráty v moči v důsledku polyurie. Funkci ledvin rovněž podporují obsažené antioxidanty. Změněným potřebám psů se sníženou funkčností ledvin je přizpůsoben obsah všech minerálů a vitamínů.


Krmivo pro psy s onemocněním ledvin Hills Canine K/D nebo Trovet RID pozitivně ovlivňují zdravotní stav u psů trpící onemocněním ledvin ať už se jedná o selhání ledvin nebo ledvinovou nedostatečnost. Pokud je dieta podávána v časném stadiu onemocnění ledvin, redukuje progresi onemocnění a signifikantně mu prodlouží jeho život.

Účelem diety je snížit zatížení ledvin, usnadnit jim jejich funkci v organismu – hospodaření s vodou a vylučování odpadních látek z těla. Dietu postupně přidávejte k současnému krmivu, na které je vaše zvíře zvyklé, postupně zvyšujte podíl diety až ji nakonec budete krmit samotnou.

 Doživotní podávání speciální diety s nízkým obsahem bílkovin, soli a fosforu je zcela zásadní.  Je důležité si uvědomit, že příznaky onemocnění se objevují až tehdy, když už byly nevratně poškozeny 3/4 funkčních jednotek ledvin. Poškozená část ledvin již není schopna regenerace.
Související články

Jak pečovat o psa s onemocněním ledvin

3 komentáře:

  1. Ahoj, my jsme nedávno také potřeovali nakoupit různé potřeby pro naše zvířata. Nicméně jsme dlouho nemohli nic najít, až nám poradil jeden kamarád zkusit hledat online :-D Doposud nás to snad ani nenapadlo a tak jsme našli pár dobrých eshopů a tak víme, že vždy můžeme objednat :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den, jestli potřebujete zdravé doplňky stravy pro psy, tak vyzkoušejte e-shop DomaciZoo.cz. Mají tam fakt super věci a hlavně snad nekonečný výběr krmiva, doplňky, ale taky hraček a dalších věcí. Nechci jim dělat reklamu, ale jsou fakt boží! :) Já sám jsem chodil do našeho zverimexu, ale co jsem objevil tenhle e-shop, tak už jen objednávám z internetu. ;-)

    OdpovědětVymazat
  3. Dík moc za tipy. Náš pes teda sice nemá problémy s ledvinami, ale za ty Hills granule se musím přimluvit. Začali jsme mu je kupovat někdy před rokem a je vidět, že to našemu psovi svědčí. Evidentně je to opravdu kvalitní značka. Jinak jak to máte vy? Krmíte psy hlavně granulemi, nebo jim občas kupujete třeba i konzervy pro psa?

    OdpovědětVymazat