Hledání

2014-12-11

Krmivo pro psy s onemocněním jater, ledvin, srdce, močových cest, alergie, cukrovky

Klinická dieta - krmivo pro nemocné psy
Speciální krmivo pro psy s onemocněním jater, ledvin, srdce, močových cest, alergie, cukrovky bývá nazýváno veterinární dietou. Pokud bylo vašemu pejskovi diagnostikováno některé z těchto výše zmíněných závažných onemocnění, bylo vám veterinárním lékařem doporučeno kromě léků také krmivo tzv. klinická veterinární dieta.

Klinické diety jsou speciální krmiva pro psy s onemocněním jater, ledvin, srdce, močových cest, diabetem, alergií na krmivo či artrózou, která lze použít v případě léčby onemocnění ovlivnitelných složením krmné dávky.  Tato krmiva významně napomáhají snižovat klinický dopad selhání orgánů. Díky klinické dietě se sníží potřeba léčiv a v mnoha případech se výrazně prodlouží život zvířete.

VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE 


1. Onemocnění srdce

Srdeční onemocnění se často objevuje s věkem zvířete. Častou příčinou srdečního onemocnění bývají špatně fungující srdeční chlopně nebo srdeční svalovina. Špatně fungující srdíčko vede k akumulaci tekutiny v těle a různým jiným klinickým příznakům např. dušnost - vzhledem k edému plic. Dochází k akumulaci tekutiny v dutině hrudní nebo břišní - což  znesnadňuje práci srdce. Tekutina se tedy akumuluje v těle zvířete v souvislosti se špatnou funkcí srdce a tato retence vody bývá spojena také s větším příjmem sodíku v krmivu.

Klinická dieta je je navržena tak, aby pomohla snižovat klinický dopad srdečního selhání a retenci vody na organismus. Pozitivně ovlivňuje zdravotní stav u psů s onemocněním srdce a prodlužuje tím jejich život.


2. Onemocnění ledvin a jater

Veterinární medicína zatím bohužel neumí transplantovat, proto se musíme snažit selhávající orgány co nejdéle podporovat a ulehčovat jim jejich funkci, aby vydržely co nejdéle. Právě klinické diety používané v případě onemocnění ledvin nebo jater jsou často to jediné, co lze z dlouhodobého hlediska pro pacienta použít.
Pokud je klinická dieta podávána v časném stadiu onemocnění ledvin, výrazně redukuje progresi onemocnění.  Principem je lehce stravitelné a na selhávající orgány nezatěžující složení krmiva.


Trovet hepatic HLD - krmivo pro psy s onemocněním jater
Trovet RID renal, oxalate - krmivo pro psy s onemocněním ledvin


3. Onemocnění dolních cest močových

Klinické diety pomáhají řešit onemocnění dolních cest močových spojených s tvorbou krystalů v moči. Dieta upravuje pH moči, které je příčinou tvorby krystalů a zároveň tyto krystaly rozpouští, čímž zabraňuje dalším komplikacím.

Krmivo pro psy s onemocněním močových cest


4. Diabetes mellitus neboli cukrovka

Klinická dieta umožní správně upravit přísun sacharidů a tuků v krmné dávce a díky tomu optimalizovat dávku inzulínu tak, aby nedocházelo k výkyvům hladiny glukózy v krvi.

Krmivo pro psy s cukrovkou


5. Onemocnění trávicího traktu

Klinická dieta napomáhá při onemocněních zažívacího traktu, hojení trávicího traktu, omezuje zvracení zklidněním žaludeční sliznice a podporuje vyprazdňování žaludku. Je velmi vhodná také v období rekonvalescence po operačních zákrocích na gastrointestinálním traktu, po menších chirurgických zákrocích a po stavech mírného oslabení.

Krmivo pro psy s onemocněním trávicího traktu


6. Alergie, přecitlivělost na krmivo

Klinická dieta  pozitivně ovlivňuje zdravotní stav u psů s přecitlivělosti na krmivo (alergie) a při gastrointestinálních onemocněních. Napomáhá také při chronických zanětech uší,  svědění v oblasti mezi prsty, svědění v oblasti konečníku, což mohou být příznaky vedlejší reakce na krmivo.

Krmivo pro psy s alergií na krmivo:

Trovet Intestinal DPD - Pozitivně ovlivňuje zdravotní stav u psů s přecitlivělosti na krmivo (alergie) a při gastrointestinálních onemocněních.

Trovet LRD -  Potravní alergie, potravní intolerance, potravní přecitlivělost, kožní onemocnění, zažívací problémy.

Trovet RRD -  Krmivo pro psy s diagnózou potravní alergie, potravní intolerance.

Trovet VPD -  Hypoalergenní granule pro psy s diagnózou potravní přecitlivělosit, kožních onemocnění, zažívacích problémů
7. Degenerativní onemocnění kloubů

Klinická dieta napomáhá při léčbě degenerativních onemocnění kloubů, zpomaluje jejich rozvoj a zmírňuje příznaky. Přináší zlepšení pohyblivosti a kvality života u psů s pohybovými problémy.

Krmivo pro psy s kloubními problémy

Krmivo doporučuji doplnit kloubní výživou. Výběr je jistě široký, ale pokud bych mohla doporučit jednu z nich, byl by to Hyalutidin DC Aktiv. Jeho pozitivní účinky dokazují nezávislé reference zákazníků na Heurece.


Závěrem o klinických dietách

Je prokázáno, že psi krmení speciální klinickou dietou vykazují výrazně méně klinických příznaků a přežívají dvakrát déle než psi krmení běžnou stravou.  Pokud vám tedy veterinární lékař nabídne klinickou dietu jako součást léčby, je to opravdu často to nejlepší, co můžete pro svého miláčka v případě některých chorob udělat.

Související články:

1 komentář:

  1. Je hodně smutné, když se u zvířátek musí něco podobného řešit. Vždycky mě to hodně rozesmutní a mám z toho špatnou náladu. Bohužel i my máme takového pejska. Kupujeme mu zdravé krmivo pro psy s látkami, které potřebuje. Ale víte jak to je. Člověk na té němé tváři doslova vidí, že není úplně fit.

    OdpovědětVymazat