Nedávno jsem narazila na zajímavý článek týkající se nejen krmiva pro štěňata, ale výživy štěňat vůbec. Napsal ho ing. Gerhard Stein. Pokud jste si právě nedávno pořídili štěně nebo si ho teprve plánujete pořídit a hledáte informace o výživě, doporučuji si tento článek přečíst. Dozvíte se jak poznat, že je štěně krmeno málo nebo naopak hodně, o dávkování krmiva, na co si dát pozor atd:
Krmivo pro štěňata
Za dobu mé praxe chovatelské praxe, ale zejména v období posledních deseti let, kdy se intenzivně zabývám zdravou výživou psů se velice často setkávám s dotazy na toto téma.
Koneckonců, není se co divit. Každý nový šťastný majitel štěněte chce přeci dát svému svěřenci jen to nejlepší. To je naprosto v pořádku. Vzpomínám si na dobu před více jak dvaceti lety, kdy jsem si pořizoval svého prvního aljašského malamuta za cenu, které se blížila mému tříměsíčnímu čistému příjmu . Jedna z chovatelek, které si pro to do dnešní doby vážím mi tehdy řekla, že pořizovací cena štěněte je ta nejmenší investice, kterou můžeme do psa dát.Koukal jsem na ni jako blázen a nevěřil. Vždyť 5000 Kč za psa bylo pro mne něco takřka nepředstavitelného. Na její větu jsem však nikdy nezapomněl a častokrát od té doby jsem jí dal za pravdu. V osmdesátých letech nejen průkopníci saňového sportu svým psům vyvařovali . O kvalitních granulích, které pro nás byly cenově takřka nedostupné se nám mohlo jenom zdát.
Nyní, po 25 letech je situace na trhu jiná a nabídka krmiv nejrůznějších značek je více, než bohatá. Jenže jak se v ní má běžný smrtelník vyznat? Odpovím za vás. Velice těžko, protože komerce a reklama často vítězí nad zdravým rozumem.
Já osobně bych doporučil potenciálním majitelům nového štěněte, zejména těm, kteří doposud psa nevlastnili , aby si udělali svoji vlastní rozvahu. Při výběru krmiva je třeba zvážit alepsoň několik základních ukazatelů.
V tomto pojednání se nebudeme zabývat tím, kolik času na psa mám, popř. jaké aktivity chci se psem dělat.
Docela důležité je odpovědět si, kolik jsme ochotni do výživy psa měsíčně dát. Pokud si odpovíte, že budete krmit pytlem za 200 Kč ze supermarketu, je lépe si psa nepořizovat vůbec. Předejdete tak zbytečnému zklamání a vysokým výdajům za veterinární péči. Platí to v případě, že si pořídíte jednoho psa a pokud uvažujete o celé smečce, platí to dvojnásobně.
Předpokládaná cena za krmivo pro psa vás automaticky nasměruje do kategorie prémií, superprémií, či ultraprémií. Vypustíme li z užšího výběru ta krmiva, která mají bombastickou reklamu a ta která nabízejí velké nadnárodní řetězce, výběr se vám velice zůží.
Na každém pytli a to ze zadní strany obalu si najděte předepsané nutriční údaje a zejména pak složení. Dalším údajem, který na pytli najdeme je údaj o dávkování krmiva a tady je kámen úrazu. Řada zejména nových majitelů se zuby nehty drží doporučeného dávkování. Stalo se mi v praxi i to, že majitel nového štěněte si popletl dekagramy a gramy. Tvrdil, že dává trojnásobek krmné dávky a že to pejskovi nestačí. Štěně, když jsem ho uviděl, bylo skutečně podražené . Vysvětlil jsem jim, kde se mýlili . Od té doby jsme se neviděli, ale snad se pejskovi daří dobře.
Obráceným extrémem, je že štěně dostává svoji krmnou dávku, ale ne rozdělenou na čtyři díly, jak mu bylo zdůrazněno chovatelem, ale dostává celodenní krmou dávku čtyři krát za den. Majitel se diví, že pejsek nechce žrát, že má průjem když on přece krmí podle návodu.
Růst štěněte bývá z počátku překotný. Zatímco u dospělých psů s normální aktivitou krmíme zhruba 10 dkg krmení na 10 kg váhy psa, u štěněte to bývá z 20 až 40 dkg na 10 kg váhy štěněte. Dá se říci, že štěně nám vlastně do své obvyklé krmné dávky v dospělosti dorůstá. To na co musíme dát velký pozor, je jakýkoliv průjem, který by štěňátko odvodnil.
Zjistíme li, že trus štěněte ztrácí tvar a je kupovitý, je velmi pravděpodobné, že štěně je překrmováno. Obvykle stačí snížení krmné dávky a trus se upraví. Pro optimální výživu štěněte a jeho dobrou funkci střev bych doporučil krmit granulemi s vyšším obsahem vlákniny.
Na co nesmíme zapomenout je aktivita, povětrností podmínky a míra stresu, které je vaše štěňátko vystaveno.
Zamyslíme li se nad tím co bylo již vyřčeno, je zřejmé, že jedině vy jako majitel jste ten, kdo může přesně stanovit a korigovat krmnou dávku vašeho štěněte , aby nebylo podvyživené, ale ani překrmované. Metabolismus každého pejska je velice individuální a tak ani dva psi stejného věku a váhy mohou mít odlišnou spotřebu krmiva na den.
- Důležitá je i míra aktivity, které je zvíře vystaveno. Temperamentní a hyperaktivní jedinec spálí mnohem více kalorií, než pejsek, který se celou dobu válí jen doma po gauči, nebo výjde jen občas na kratičkou procházku.
- V neposlední řadě mají vliv na celkovou krmnou dávku i povětrnostní podmínky a míra stresu, které je pejsek vystaven. Jeden z indikátorů zdraví je to, co dělá běžně při venčení každý majitel. Sleduje, co z jeho pejska padá. Je li stolice pevná a tvarovaná, zřejmě je vše v pořádku. Produkování většího množství řidšího trusu nám nasvědčuje , že pejsek je zřejmě překrmován. Mnohdy stačí snížit krmnou dávku a situace se stabilizuje.
Zvažte si svého pejska
Pro stanovení krmné dávky vycházejte z krmné dávky na obalu, ale berte opravdu tento údaj jako orientační. Průběžně pejska kontrolujte, jestli je jeho růst rovnoměrný, nebo překotný, jestli přibývá málo, nebo moc a vždy co z něho padá. Svým citem pak musíte aktuální krmnou dávku mírně zvýšit, snížit, nebo ji zachovat.
Ing. Gerhard Stein
Zdroj: Výživa
Je velmi důlezité uvědomit si, že štěně roste a vyspívá a kvalita krmiva pro štěňata bude mít vliv na jeho růst a vývoj, kvalitu srsti atd.
Kvalitních krmiv pro štěňata naleznete, jak již bylo řečeno, mnoho. Pokud bych měla některé značky vyzdvihnout a doporučit jak by to byly značky Hills, Arden Grange, FirstMate. First Mate je z výše jmenovaných ještě o úroveň výš, co se kvality týče. Vedle této značky bych ještě nechtěla opomenout krmivo Marp. Důležité je také zohlednit velikost plemene - Puppy Large breed pro štěňata velkých plemen nebo Mini či medium pro štěňata malých či středních plemen.
Související články:
Návod jak na první pohled rozeznat kvalitní krmivo pro psy
Pozor, některé nemoci jsou přenosné ze psa na člověka!
Odčervení psů - Jak často a proč odčervovat psa
Nejčastější parazité psů a koček
Krmivo Taste of the Wild - 5 zásadních otázek a odpovědí
Hledání
2011-09-23
2011-09-22
Arden Grange - Hypoalergenní granule pro psy
Arden Grange jsou vysoce kvalitní supersprémiové hypoalergenní granule pro psy. Pokud byla vašemu psovi diagnostikována potravinová alergie, pak je potřeba přjít z klasických třebaže superprémivých krmiv na krmiva hypoalergenní.
Z vlastní velmi dobré zkušenosti doporučuji granule Arden Grange, First Mate nebo Hills hypoalergenní. Jsou velmi chutné, mají vyvážené složení a neobsahují alegizující složky. Po 14ti dnech krmení se projeví na kvalitě srsti - hebká, lesklá a zdravá srst.
8 důvodů proč vybrat granule Arden Grange
1. Hypoalergenní suroviny v potravinářské kvalitě, bez růstových hormonů
2. Absenci pšeničného lepku, hovězího, sóji, mléčných produktů
3. Nepřítomnost geneticky modifikovaných surovin, barviv a zchutňovadel
4. Nepřidavání soli a cukru
5. Přírodní způsob konzervace
6. Doplňky výživy s vysokou funkčností - nutraceutika - v každé receptuře
7. Výrobu krmiv na území Velké Británie ve vlastních továrnách.
8. Krmivo netestované krutými invazivními postupy
Potravinová alergie se vyskytuje u stále většího počtu psů. Její charakteristické příznaky jsou svědění a zarudnutí kůže. Příčin svědění může být mnoho, ale určitém procentu případů je příčinou potravinová alergie.
Hypoalergenní granule pro psa - v čem se liší
Jejich složení zahrnuje mimo jiné hydrolyzovaný protein (který nezpůsobuje alergické reakce) a omega-3 a omega-6, které pomáhají zmírnit zánět a snižují svědění.
Dobré krmivo pro psy s potravinovými alergiemi by mělo splňovat několik podmínek.
- počet zdrojů bílkovin by měla být omezen. Mělo by obsahovat nejvýše dva zdroje rostlinných bílkovin.
- obsahují nenasycené mastné kyseliny ve správném poměru.
- obsahují složky, které pozitivně ovlivňují stav kůže a srsti a zabraňují prohloubení příznaků alergie
Více zde: Arden Grange
Mohlo by vás zajímat:
Návod jak na první pohled rozeznat kvalitní krmivo pro psy
Labradoři mívají artrózu, jorkšíři zubní kámen a šarpejové alergii...
Máte alergického psa s citlivou kůží či zažíváním? Jaké krmivo zvolit?
Jak poznat alergii u psa - Příznaky, léčba, nejčastější otázky a odpovědi
Podle čeho vybrat nejlepší krmivo pro vašeho psa
2011-09-20
Víte jak čistit psovi zuby? - 4 základní kroky
Víte jak správně čistit psovi zuby?
Co budete potřebovat
- Speciální zubní pasta s enzymy na psí chrup.
- Kartáček, kterých je více druhů.
- Vůli a odhodlání pravidelně psovi zuby čistit.
Začněte už od štěněte
Se zubní hygienou začněte už u štěněte, tedy od cca tří měsíců věku, aby si zvyklo na manipulaci v tlamě.
Zvykejte pejska krok za krokem
1. Nejprve psa zvykejte na chuť zubní pasty a prst v tlamě. Naneste trochu zubní pasty na ukazováček. Dovolte psovi, aby slízal pastu z vašeho prstu. Toto několikrát opakujte. Pak znovu naneste na ukazováček zubní pastu a prstem klouzejte po vnějším povrchu zubů a dásní.
2. Nyní sáhněte po zubním kartáčku, který navlhčete a naneste na něj pastu. Nechte psa slíznout pastu ze štětin kartáčku. Jemně uchopte tlamu kolem čenichu tak, abyste zabránili psovi žvýkat, a začněte opatrně čistit kartáčkem jen špičáky. Zubní kartáček držte šikmo k linii dásně – pohybujte kartáčkem od okraje dásně ke špičce zubu.
3. Po vyčištění špičáků pokračujte krouživými pohyby k zadním zubům. Postupujte dál, jen pokud je pes spokojený. Provádějte čištění na obou stranách tlamy.
4. Navažte na krok č. 3. Podržte tlamu zavřenou kolem čenichu a opatrně zvedněte horní pysk palcem a ukazováčkem tak, že odhalíte přední zuby – řezáky, které jsou nejcitlivější částí tlamy. Jemně čistěte přední zuby pohybem od dásně ke špičce zubu.
Postupně prodlužujte čas čištění zubů.
VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE
Jak často je třeba čistit psovi zuby
Všeobecně se uvádí čistit alespoň 1x týdně. Některým psům vydrží bílé zuby 14 dní, u některých je třeba čistit 2x týdně. Na zubní kámen trpí více trpasličí plemena. Zubní kazy mívají psi méně často než my lidé. Zajímavé je, že zdravá psí tlama obsahuje v průměru méně bakterií, než nejčistší lidská ústa.
Co dělat, když pejsek kartáček nesnáší
Řešením je „prstový kartáček“ – gumový návlek na prst s výstupky.
Co dělat, když nesnese ani prstový kartáček
Přidávejte do krmení PlaqueOff® Animal. Je to mezinárodně patentovaný výrobek, který bojuje proti zubnímu kameni a plaku na povrchu zubů a redukuje přítomnost bakterií.
Aktivní složkou přípravku PlaqueOff® Animal je přírodní rostlinný extrakt z mořské řasy. PlaqueOff® Animal nemá lokální účinek, ale systémový. Účinné látky přípravku se vstřebávají ze zažívacího traktu do krevního řečiště a z něj přechází do slin, kde fungují tak, že zabraňují hromadění zubního plaku na zubech.
Je obecně známo, že obsah slin může přispívat k potlačení bakterií, které způsobují vznik zubního plaku a kamene. Klinické studie prokázaly, že hromadění látek na zubech je redukováno až o 88 % a že zubní kámen buď zmizel úplně, nebo se stal velmi porézním, a tak snadno odstranitelným. Z provedených studií vyplynulo, že výsledky byly znatelné již za 4 - 8 týdnů a pravidelným užíváním se dále zlepšovaly. PlaqueOff® Animal by měl být do stravy podáván denně.
Vše, co budete k čištění zubů potřebovat (kromě vaši vůle a odhodlání) naleznete zde: Péče o zuby a ústní dutinu
Související články:
Zápach z tlamy - Dentální onemocnění u psů a koček
Co budete potřebovat
- Speciální zubní pasta s enzymy na psí chrup.
- Kartáček, kterých je více druhů.
- Vůli a odhodlání pravidelně psovi zuby čistit.
Začněte už od štěněte
Se zubní hygienou začněte už u štěněte, tedy od cca tří měsíců věku, aby si zvyklo na manipulaci v tlamě.
Zvykejte pejska krok za krokem
1. Nejprve psa zvykejte na chuť zubní pasty a prst v tlamě. Naneste trochu zubní pasty na ukazováček. Dovolte psovi, aby slízal pastu z vašeho prstu. Toto několikrát opakujte. Pak znovu naneste na ukazováček zubní pastu a prstem klouzejte po vnějším povrchu zubů a dásní.
2. Nyní sáhněte po zubním kartáčku, který navlhčete a naneste na něj pastu. Nechte psa slíznout pastu ze štětin kartáčku. Jemně uchopte tlamu kolem čenichu tak, abyste zabránili psovi žvýkat, a začněte opatrně čistit kartáčkem jen špičáky. Zubní kartáček držte šikmo k linii dásně – pohybujte kartáčkem od okraje dásně ke špičce zubu.
3. Po vyčištění špičáků pokračujte krouživými pohyby k zadním zubům. Postupujte dál, jen pokud je pes spokojený. Provádějte čištění na obou stranách tlamy.
4. Navažte na krok č. 3. Podržte tlamu zavřenou kolem čenichu a opatrně zvedněte horní pysk palcem a ukazováčkem tak, že odhalíte přední zuby – řezáky, které jsou nejcitlivější částí tlamy. Jemně čistěte přední zuby pohybem od dásně ke špičce zubu.
Postupně prodlužujte čas čištění zubů.
VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE
Jak často je třeba čistit psovi zuby
Všeobecně se uvádí čistit alespoň 1x týdně. Některým psům vydrží bílé zuby 14 dní, u některých je třeba čistit 2x týdně. Na zubní kámen trpí více trpasličí plemena. Zubní kazy mívají psi méně často než my lidé. Zajímavé je, že zdravá psí tlama obsahuje v průměru méně bakterií, než nejčistší lidská ústa.
Co dělat, když pejsek kartáček nesnáší
Řešením je „prstový kartáček“ – gumový návlek na prst s výstupky.
Co dělat, když nesnese ani prstový kartáček
Přidávejte do krmení PlaqueOff® Animal. Je to mezinárodně patentovaný výrobek, který bojuje proti zubnímu kameni a plaku na povrchu zubů a redukuje přítomnost bakterií.
Aktivní složkou přípravku PlaqueOff® Animal je přírodní rostlinný extrakt z mořské řasy. PlaqueOff® Animal nemá lokální účinek, ale systémový. Účinné látky přípravku se vstřebávají ze zažívacího traktu do krevního řečiště a z něj přechází do slin, kde fungují tak, že zabraňují hromadění zubního plaku na zubech.
Je obecně známo, že obsah slin může přispívat k potlačení bakterií, které způsobují vznik zubního plaku a kamene. Klinické studie prokázaly, že hromadění látek na zubech je redukováno až o 88 % a že zubní kámen buď zmizel úplně, nebo se stal velmi porézním, a tak snadno odstranitelným. Z provedených studií vyplynulo, že výsledky byly znatelné již za 4 - 8 týdnů a pravidelným užíváním se dále zlepšovaly. PlaqueOff® Animal by měl být do stravy podáván denně.
Vše, co budete k čištění zubů potřebovat (kromě vaši vůle a odhodlání) naleznete zde: Péče o zuby a ústní dutinu
Související články:
Zápach z tlamy - Dentální onemocnění u psů a koček
2011-09-15
Jak pečovat o zuby psa? Je potřeba zuby čistit?
Pořídili jste si psa, vybrali kvalitní granule odpovídající velikosti plemene. Ale víte jak pečovat o jeho zuby? Je potřeba je čistit? Můžete použít pastu pro lidi? Pokud si pejsek nechce nechat zuby čistit exiistuje nějaká alternativa?
Zubní kámen je pro psy nebezpečný
Vrstva zubního kamene se rozrůstá a utlačuje tkáň dásně. Kvůli přítomnosti bakterií a podráždění vzniká zánět. S postupem zánětu se začnou projevovat degenerativní změny závěsného aparátu zubů - propukne parodontóza. Zuby se uvolňují a nakonec o ně pes bez léčby přijde.
Zubní kámen způsobuje nepříjemný zápach z ústní dutiny a také hrozí rozsev infekce po celém organismu. A to buď krevní cestou, nebo přes trávicí systém. Bakterie mohou poškodit játra, ledviny, a dokonce i srdce.
VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE
Jsou k tvorbě zubního kamene některá plemena náchylnější než jiná?
Ohrožena jsou všechna plemena. U některých ale zubní kámen vzniká už v nízkém věku. Obecně mají větší problémy plemena malá nebo trpasličí (např. jorkšírský teriér, čivava, trpasličí pudl atd).
Pečujte pravidelně o psí chrup:
Zubní kámen u psů a koček, plak, zápach z tlamy
Kartáček a pasta pro psy s obsahem enzymů, které narušují vzniklý plak. Doporučuje se čištění každý den, což je ovšem málokdo z chovatelů schopen dodržovat.
Speciální krmiva s enzymy, jež jsou schopny rozpouštět plak. Zuby se tak čistí kousáním granulí. U některých zvířat tato metoda ale nefunguje, mají ve zvyku kousat jen jednou stranou chrupu.
Speciální pamlsky, které odstraňují plak a zmírňují tvorbu zubního kamene, nejsou určeny jen pro psy, chovatelé je mohou dopřát i kočkám, jež podle veterinářů zubní kartáčky nesnášejí. Až 70 procent koček ve věku 20 až 27 měsíců přitom trpí záněty dásní. Většina majitelů si problému všimne teprve kvůli zápachu z tlamičky.
Další možností je přidávat mazlíčkům do krmiva speciální prášek z mořských řas, který redukuje tvorbu plaku a zubního kamene.Na rozdíl od ostatních metod odstraňování zubního plaku působí přípravek PlaqueOff Animal systematicky v krevním řečišti. Předpokládá se, že ovlivňuje schopnost zachycování zubního plaku na dásních a změkčuje.
Zubní gel - ulpívá na povrchu zubů a dásní a umožňuje tím působení aktivních složek. Gel rozrušuje existující zubní povlak a zabraňuje množení bakterií, které ho vytváří.
Související články:
Plaque Off Animal - Jak odstranit zubní plak a zubní kámen
Víte jak čistit psovi zuby? - 4 základní kroky
Přípravky na odstranění zubního kamene u psa
Zubní plak a zubní kámen u psů a koček
Zápach z tlamy trápí 90% psů starších jednoho roku. Jak tomu předejít?
Zápach z tlamy - Dentální onemocnění u psů a koček
Zubní kámen je pro psy nebezpečný
Vrstva zubního kamene se rozrůstá a utlačuje tkáň dásně. Kvůli přítomnosti bakterií a podráždění vzniká zánět. S postupem zánětu se začnou projevovat degenerativní změny závěsného aparátu zubů - propukne parodontóza. Zuby se uvolňují a nakonec o ně pes bez léčby přijde.
Zubní kámen způsobuje nepříjemný zápach z ústní dutiny a také hrozí rozsev infekce po celém organismu. A to buď krevní cestou, nebo přes trávicí systém. Bakterie mohou poškodit játra, ledviny, a dokonce i srdce.
VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE
Jsou k tvorbě zubního kamene některá plemena náchylnější než jiná?
Ohrožena jsou všechna plemena. U některých ale zubní kámen vzniká už v nízkém věku. Obecně mají větší problémy plemena malá nebo trpasličí (např. jorkšírský teriér, čivava, trpasličí pudl atd).
Pečujte pravidelně o psí chrup:
Zubní kámen u psů a koček, plak, zápach z tlamy
Kartáček a pasta pro psy s obsahem enzymů, které narušují vzniklý plak. Doporučuje se čištění každý den, což je ovšem málokdo z chovatelů schopen dodržovat.
Speciální krmiva s enzymy, jež jsou schopny rozpouštět plak. Zuby se tak čistí kousáním granulí. U některých zvířat tato metoda ale nefunguje, mají ve zvyku kousat jen jednou stranou chrupu.
Speciální pamlsky, které odstraňují plak a zmírňují tvorbu zubního kamene, nejsou určeny jen pro psy, chovatelé je mohou dopřát i kočkám, jež podle veterinářů zubní kartáčky nesnášejí. Až 70 procent koček ve věku 20 až 27 měsíců přitom trpí záněty dásní. Většina majitelů si problému všimne teprve kvůli zápachu z tlamičky.
Další možností je přidávat mazlíčkům do krmiva speciální prášek z mořských řas, který redukuje tvorbu plaku a zubního kamene.Na rozdíl od ostatních metod odstraňování zubního plaku působí přípravek PlaqueOff Animal systematicky v krevním řečišti. Předpokládá se, že ovlivňuje schopnost zachycování zubního plaku na dásních a změkčuje.
Zubní gel - ulpívá na povrchu zubů a dásní a umožňuje tím působení aktivních složek. Gel rozrušuje existující zubní povlak a zabraňuje množení bakterií, které ho vytváří.
Související články:
Plaque Off Animal - Jak odstranit zubní plak a zubní kámen
Víte jak čistit psovi zuby? - 4 základní kroky
Přípravky na odstranění zubního kamene u psa
Zubní plak a zubní kámen u psů a koček
Zápach z tlamy trápí 90% psů starších jednoho roku. Jak tomu předejít?
Zápach z tlamy - Dentální onemocnění u psů a koček
Jak zbavit psa nepříjemného zápachu z tlamy
Zápach z tlamy u psa je nejen nepříjemný, ale hlavně signalizuje stomatologický problém, který je třeba řešit. Samozřejmě je lépe problému předcházet pravidelným čištěním zubů. Ale co dělat, když si pes čistit zuby nenechá? I vám můžeme poradit.
1. Čištění zubů zubním kartáčkem a pastou pro psy
Zdůrazňuji zubní pastu pro psy nikoli pro lidi.
Ne každý pes si ovšem nechá zuby čistit. Obzvláště když to jeho majitel nedělal již od štěněte a pes na to není zvyklý. A co si budeme povídat, kdo z nás má v dnešním hektickém životě čas na to, čistit psovi zuby.
2. De-Plaque
Další účinnou možností je přidávat mazlíčkům do krmiva speciální dentální prášek z mletých mořských řas, který redukuje tvorbu plaku a zubního kamene. Na rozdíl od ostatních metod odstraňování zubního plaku působí přípravek v krevním řečišti. Ovlivňuje schopnost zachycování zubního plaku na dásních a změkčuje zubní kámen, který se pak snadno sám obrousí při žvýkání granulí. Přípravek se snadno aplikuje přisypáním velice malého množství do krmiva, je velice účinný, je 100% bezpečný - přírodní.
De-Plaque
VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE
3. Orozyme zubní gel
Pro psy kteří nesnáší čištění zubů zubním kartáčkem je vhodný zubní gel. Ten nanesete přímo do tlamy, do krmiva nebo u koček na tlapky (samy si gel olížou). Enzymatický gel rozrušuje existující zubní povlak a zabraňuje množení bakterií.
4. Dentální krmiva
Speciální dentální krmiva s enzymy, jež jsou schopny rozpouštět plak. Zuby se tak čistí kousáním granulí. U některých zvířat tato metoda ale nefunguje, mají ve zvyku kousat jen jednou stranou chrupu.
5. Pamlsky na zuby
Speciální dentální pamlsky, které odstraňují plak a zmírňují tvorbu zubního kamene, nejsou určeny jen pro psy, chovatelé je mohou dopřát i kočkám, jež podle veterinářů zubní kartáčky nesnášejí. Až 70 procent koček ve věku 20 až 27 měsíců přitom trpí záněty dásní. Většina majitelů si problému všimne teprve kvůli zápachu z tlamičky.
Dentální pamlsky
Související články:
Víte jak čistit psovi zuby? - 4 základní kroky
1. Čištění zubů zubním kartáčkem a pastou pro psy
Zdůrazňuji zubní pastu pro psy nikoli pro lidi.
Ne každý pes si ovšem nechá zuby čistit. Obzvláště když to jeho majitel nedělal již od štěněte a pes na to není zvyklý. A co si budeme povídat, kdo z nás má v dnešním hektickém životě čas na to, čistit psovi zuby.
2. De-Plaque
Další účinnou možností je přidávat mazlíčkům do krmiva speciální dentální prášek z mletých mořských řas, který redukuje tvorbu plaku a zubního kamene. Na rozdíl od ostatních metod odstraňování zubního plaku působí přípravek v krevním řečišti. Ovlivňuje schopnost zachycování zubního plaku na dásních a změkčuje zubní kámen, který se pak snadno sám obrousí při žvýkání granulí. Přípravek se snadno aplikuje přisypáním velice malého množství do krmiva, je velice účinný, je 100% bezpečný - přírodní.
De-Plaque
VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE
3. Orozyme zubní gel
Pro psy kteří nesnáší čištění zubů zubním kartáčkem je vhodný zubní gel. Ten nanesete přímo do tlamy, do krmiva nebo u koček na tlapky (samy si gel olížou). Enzymatický gel rozrušuje existující zubní povlak a zabraňuje množení bakterií.
4. Dentální krmiva
Speciální dentální krmiva s enzymy, jež jsou schopny rozpouštět plak. Zuby se tak čistí kousáním granulí. U některých zvířat tato metoda ale nefunguje, mají ve zvyku kousat jen jednou stranou chrupu.
5. Pamlsky na zuby
Speciální dentální pamlsky, které odstraňují plak a zmírňují tvorbu zubního kamene, nejsou určeny jen pro psy, chovatelé je mohou dopřát i kočkám, jež podle veterinářů zubní kartáčky nesnášejí. Až 70 procent koček ve věku 20 až 27 měsíců přitom trpí záněty dásní. Většina majitelů si problému všimne teprve kvůli zápachu z tlamičky.
Dentální pamlsky
Související články:
Víte jak čistit psovi zuby? - 4 základní kroky
2011-09-07
Kloubní problémy u psa. Proč je prevence důležitá a kterou kloubní výživu vybrat
Jedním z nejčastějších problémů, kvůli kterému navštěvujeme veterináře jsou kloubní problémy - artóza, atritida či zánět kloubů. Bolest, která nemoc doprovází způsobuje nechuť k pohybu a zvířeti zkracuje jeho aktivní život. Prevence se vyplatí a to zvláště u štěňat a rychle rostoucích jedinců velkých plemen. Nespoléhejte na obsah chondroprotektivních látek v krmivu. Žádný z výrobců neuvádí jejich procentuální obsah na obalu.
Velmi vhodné je podávání tzv. chondroprotektiv, která jsou obsažena v kloubní výživě pro psy. Nejpoužívanějšími chondroprotektivy jsou glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM a kolagen a kyselina hyaluronová.
Tyto látky mohou při dostatečně dlouhém podávání působit v postižených kloubech protizánětlivě, zlepšovat pružnost kloubní chrupavky, kloub chránit popřípadě zpomalovat rozvoj nemoci.
Prevence kloubních onemocnění u psů
1. Štěňata a mladí psi
U štěňat velkých plemen dochází k velmi rychlému růstu štěněte hlavně v období mezi 3. – 5. měsícem věku. V tomto období je velmi důležitá výživa kloubních tkání, protože štěňata někdy narostou velmi rychle a kostra včetně kloubů se nestačí dostatečně tvořit.
Doporučujeme:
VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE
Canina Canhydrox GAG
Hyalutidin DC Aktiv
Caniviton Forte
2. Dospělí psi velkých a obřích plemen
Velká a obří plemena psů zatěžují klouby značnou hmotností. Touto váhou jsou poškozovány nejen okolní tkáně, ale hlavně kloubní chrupavky, u kterých dochází k rychlejšímu opotřebování a různým deformitám. Je potřeba se zamyslet nad podáváním chondroprotektivních přípravků na regeneraci kloubních tkání. Tyto přípravky je vhodné podávat i v případě, kdy se klinické příznaky ještě neobjevují. Při výskytu klinických obtížích (kulhání, zhoršené vstávání, nechuť k pohybu apod.) jsou změny na chrupavkách již velmi rozsáhlé a jejich regenerace mnohem náročnější než při mírných změnách, které se klinicky neprojevují. Proto je velmi důležitá prevence.
Doporučujeme:
Canina PETVITAL GAG
Hyalutidin DC Aktiv
Alavis 5
Caniviton Forte
3. Starší psi
U starších psů jsou změny na chrupavkách již rozsáhlé a jsou doprovázeny zánětem, který způsobuje bolestivost. Vlastní zánět navíc poškozuje chrupavku a další kloubní tkáně, proto je třeba kloub proti zánětu chránit. Efektivní regenerace poškozených tkání může probíhat pouze v kloubu, který není zatížený zánětem. Kloubní tkáně u mladších psů se regenerují mnohem lépe a snáze než u starších psů. Z tohoto důvodu je nutné klást velký důraz na prevenci a ochranu kloubů, dokud ještě nedošlo k velkému poškození
Hyalutidin DC Aktiv
Alavis Celadrin
Alavis MSM Single
Související články:
Artritis u psů - Příčiny, příznaky, léčba, kloubní výživa, krmivo
Hyalutidin - Je opravdu lepší než ostatní kloubní výživa?
Kloubní výživa pro štěňata - 5 doporučených produktů pro péči o pohybový aparát štěňat velkých a obřích plemen
Artróza u psa
Kyselina hyaluronová - funkce, tvorba, význam
Bolesti kloubů u psa - Jak pomoci pejskovi s artrózou
Alavis 5 - kloubní výživa pro psy
Kloubní výživa - štěně, dospělý pes, senior
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)