Hledání

2018-04-25

Krmivo pro psy s onemocněním jater

Krmivo pro psy s onemocněním jater podporuje funkci jater, usnadňuje metabolismus tuků a regeneraci jaterní tkáně. To umožňuje snížit zátěž jater a usnadnit hojení a regeneraci jaterní tkáně.  Při jaterních problémech je důležité co nejdříve nasadit  šetřící dietu, která by měla kromě živin a vitamínů obsahovat kvalitní a lehce stravitelné bílkoviny s nižším obsahem tuku.

Tyto předpoklady splňuje veterinární klinická dieta pro psy s onemocněním jater Trovet Hepatic HLD nebo Hills Canine L/D v podobě granulí nebo konzerv.

Více informací najdete zde: Krmivo pro psy s onemocněním jater

Mezi hlavní funkce jater patří vylučování cizorodých látek žlučí, regulace vody a tělesné teploty, tvorba hormonů a žluči, krvetvorba a detoxikace amoniaku. Játra mají rovněž vliv na správné trávení potravy v tenkém střevě.

Krmiva Trovet Hepatic HLD nebo Hills Canine L/D podporují funkci jater, napomáhají jejich hojení a regeneraci, zlepšují metabolismus tuků a doplňují potřebné vitaminy a minerály. Mají snížený obsah sodíku a mědi, tak aby to přesně odpovídalo potřebám psa s onemocěním jater.

Bílkoviny které jsou v těchto krmivech obsažené jsou vysoce stravitelné a snižuji zatížení jater.

Krmivo obsahuje zvýšený obsah a vyvážený poměr aminokyselin s rozvětveným řetězcem a aromatické aminokyseliny. Aminokyseliny snižují hromadění amoniaku a příznaky hepatální encefalopatie. Rozněž napomáhá hojení a regeneraci jaterní tkáně.

Onemocnění jater je často doprovázeno nedostatkem vitaminu K a zinku. Proto jsou v krmivech pro psy obsaženy ve větší míře, tak aby se předcházelo jejich deficitu.

Obsažený L-karnitin zlepšuje metabolismus tuků.

Regeneraci jater můžete podpořit přípravkem Alavis Sammy, Alavis Sanicell, Epato atd. Podrobné informace o těchto a dalších doplňcích na regenari jater najdete zde: Regenerace jater


Mnohé projevy poškození jater se začínají objevovat až v době, kdy jsou játra poškozena z 80 %.
Játra se ovšem na rozdíl od ledvin dokáží velmi dobře regenerovat. Pokud jsou příznaky rozpoznány a léčba je zahájena včas, pak má váš pejsek šanci na dlouhý a plnohodnotný život.

Příčinou jaterních potíží mohou být bakterie, viry, paraziti a onemocnění jiných orgánů. Poškození jater způsobují také otravy. Dalším zatížením je samozřejmě věk. Pejsci starší deseti let jsou náchylnější k jaterním nádorům více než mladší psi. Vliv na poškození jater má také nekvalitní strava, konzumace nekvalitních bílkovin v potravě či granule, u kterých není jasně uvedený původ.


Související články:

Onemocnění jater u psů a koček - Příznaky, příčiny, léčbaŽádné komentáře:

Okomentovat