Hledání

2011-12-11

Granule pro psy - Hypoalergenní


Granule pro psy v posledních letech zcela nahradily doma připravované krmení pro psy. A to hlavně z toho důvodů, že je to chovateli ušetří spoustu času. Pokud připravujete krmení pro psa sami, musíte mít znalosti ohledně jeho složení a přidávat k němu vitamíny a minerály, které by mohly ve stravě chybět.

Granule pro psy jsou vyváženou stravou, která odpovídá věku, velikosti plemene, či jiným např. zdravotním potřebám každého jedince.

Specifickou skupinou jsou granule hypoalergenní. Hypoalergenní granule pro psy dnes vyrábějí téměř všichni renomovaní výrobci. Liší se zejména technologií zpracování a složením. Důležité je najít pro psího alergika ty, které mu budou nejen chutnat, ale také nedráždit jeho zažívací ústrojí a kůži. Pokud jsou granule pro psy označeny jako hypoalergenní ještě to neznamená, že vašeho psa nebudou dráždit. Některým psům to stačit nemusí a potřebují speciální vetrinární diety, které koupíte pouze u vetrináře.

Máme doma psího alergika

Na podzim letošního roku jsme si domů přinesli štěně fenku německého boxera. Granule Arden Grange, které dostávala u svých původních majitelů jsme chtěli postupně nahradit granulemi Hills. Postupně jsme přešli na tuto značku a nejprve bylo vše v pořádku. Začalo to zánětem zvukovodu. Později jsem zjistila, že je jedná z indícií, které mohou signalizovat alrgii. Zánět jsme přeléčili a pro jistotu pravidelně kapali ušní kapky.

Když byly fence čtyři měsíce, všimli jsme si, že se začala škrábat. Škrábání bylo stále intenzivnější a proto jsme začali pátrat po příčině. Rovněž jsme si všimli, že má opět zarudlý ušní boltec. Alergie bylo to první co nás napadlo. Ale mohli to být také paraziti a tak jsme začali s odčervením. Ani po třech dnech se stav nezlepšil. Samozřejmě jsme Dorotku vykoupali a umyli speciálním šamponem Peroxiderm. Trochu se to zlepšilo, ale nevyřešilo. Nasadili jsme Dorotce speciální veterinární dietu - Hypoalergenní granule Trovet.

Už večer to bylo lepší a druhý den se téměř neškrábala. Za několik dní se ji zahojilo rozškrábané bříško. Zůstali jsme tedy u diety. Po několika týdnech, když už bylo vše v pořádku jsme si řekli, že vyzkoušíme jiné hypoalergenní granule, takové které bychom mohli koupit na internetu a nemuseli pro ně k veterináři. Bohužel hned po snězení první dávky a Dorotka začala opět škrábat. Takže se musíme vrátit k vererinární dietě.

Na internetu nebo ve specializovaných obchodech s chovatelskými potřebami, naleznete mnoho kvalitních hypoalergenních krmiv. Některé značky jsou pouze hypoalergenní např. Arden Grange nebo Fisrt Mate a také velmi kvalitní. Pokud máte štěně asi ve věku 4 měsíců, mívá opakovaně problémy s ušima, škrábe se, mohla by to být alergie na krmivo. Doporučuji vyšetření u veterináře.

Veterinární klinické diety pro alergické psy:

Trovet VPD (zvěřina + brambor)
Trovet RRD (králík + rýže)
Trovet LRD (jehněčí + rýže)


Pokud patříte mezi ty chovatelé, kteří stále ještě nenašli odpovídající krmivo pro svého alergického pejska, vyzkoušejte granule Platinum. Jsou zcela jiné. Pro psy alergické na obiloviny nebo kuře je nejvhodnější variantou Platinum Iberico.

Holistické krmivo Platinum bývá také často nazýváno alternativou barfování (krmení masem). Obsahují 70% masa. Díky jedinečné technologii výroby, která spočívá v tom, že čerstvé maso z kuřete, jehněte nebo černého vepře (Iberico) je zpracováváno při nižších teplotách než ostatní granulovaná krmiva, nedochází ke znehodnocení nutričních látek obsažených v surovinách. Navíc jsou zpracovávány ve vlastní šťávě bez přidání vody. Granule jsou proto šťavnaté a velice chutné. U těchto granulí výrobce nerozlišuje velká a malá plemena. Proč? Odpověď naleznete v článku:

Krmivo Platinum - Nejčastější otázky a odpovědi

V čem se krmivo Platinum liší od ostatních kvalitních krmiv?


Související:

Máte alergického psa s citlivou kůží či zažíváním? Jaké krmivo zvolit? 
Jak poznat alergii u psa - Příznaky, léčba, nejčastější otázky a odpovědi
Návod jak na první pohled rozeznat kvalitní krmivo pro psy 
Granule pro psy Marp
Krmivo pro labradorského či zlatého retrievra - Jak poznat kvalitní krmivo pro psy 
Krmivo Taste of the Wild - 5 zásadních otázek a odpovědí

Krmivo Firstmate - nejčastější otázky a odpovědi ke krmivu Firstmate

Žádné komentáře:

Okomentovat