Hledání

2014-02-11

Krmivo Firstmate - nejčastější otázky a odpovědi ke krmivu Firstmate

Patří krmivo First Mate k těm nejlepším? Velmi často dostávám otázku, které krmivo je nejlepší a které bych doporučila. Na našem trhu je hned několi značek, které jsou velmi kvalitní a krmivo Firstmate je zcela jistě mezi nimi stejně jako Annamaet, Platinum, N&D, Taste of the Wild, Essential atd.

Všechno jsou to krmiva holistická, což znamená, že svým složením podporují celkové zdraví vašeho pejska a můžete mít jistotu, že svému pejskovi, dáváte to nejlepší. Krmiva 1. neobsahují obiloviny. Obiloviny jsou nejčastějším potravním alegenem a není se čemu divit. Obiloviny jsou u kvalitních krmiv nahrazeny bramborami, batáty (sladké brambory), hrachem, hnědou rýží apod. 2. obsahují vysoký podíl masa nebo masové moučky.

Krmivo Firstmate

Když se budeme bavit of Firstmate, mám na mysli jejich holistickou "vyšší" modrou řadu a to je: Firstmate Pacific Ocean Fish (ať už original, large breed, senior, puppy nebo puppy large breed), Firstmate Australian Lamb, First Mate Chicken, Potato and Bluebery.
Všechny tyto receptury jsou bez obilovin, takže vhodné pro psy alergické na obiloviny.

VÍCE INFORMACÍ K TOMUTO PRODUKTU ZÍSKÁTE V NAŠEM E-SHOPU ZDE 

Složení
Všechny reeptury Firstmate obsahují vysoký podíl masové moučky, a't už jde o rybu, jehněčí nebo kuře a díky tomu jsou pro psa vysoce stravitelné.

Potato Fish - Bramborové vločky, moučka z divokých sleďů, moučka z ančoviček, moučka ze sardinek (70-85% - liší se original, puppy, senior)

 Lamb Potato - Bramborové vločky, jehněčí moučka (78%),...

Chicken Potato Bluebery - Bramborové vločky, kuřecí moučka (84%), borůvky,...

Která varianta je nejvhodnější pro psa s kožními problémy (atopie, dermatitida)?

Pro psy s atopií nebo dermatitidou na podkladě potravní alergie je nejvhodnější variantou  Potato Fish. Jsou to právě potravní alergie, které způsobí výskyt tzv. "hot spots - horkých skvrn" na kůži a svědění kůže. Potato and Fish obsahuje pouze jediný zdroj sacharidů - brambory, a jediný zdroj bílkovin - rybu, proto funguje jako hypoalergenní dieta a prokázal se velice příznivý efekt při léčbě alergických zánětů kůže - alergických dermatitid. Navíc je tato formule velice chutná a je řešením i pro psy, kteří jsou špatně krmitelní.

Lamb and Potato má podobné vlastnosti jako jako Potato and Fish. Tam, kde nepomohla formule s rybou mnohdy zafunguje právě jehněčí. Je totiž malé procento psů, kteří rybu nesnášejí a pro ně je jehněčí řešením problému.

Pokud má váš pes problémy s kůží, můžete účinky krmiva podpořit doplňky obshující kvalitními esenciálními oleji.

Dermoscent je speciální patentovaná řada pro péči o srst a kůži.  Všechny produkty Dermoscent odpovídají třem základním principům: jednoduchost použití, klinicky testovaná účinnost, vyrobeno 100% z přírodních surovin. Jedinečnost přípravků spočívá nejen ve 100% kvalitě všech surovin, ale také ve způsobu aplikace tzv. spot on (přímo na ůži mezi lopatky),  což zajišťuje, že se účinné esenciální oleje dostanou postupně na celou pokožku zvířete. Všechny přípravky Dermoscent byly testovány veterinárními dermatology.

Dermoscent Essential 6® spot on pro psy a kočky řeší případy kožních problémů jako je línání, matná, suchá, lámavá a mastná srst. Obsahuje 10 vemi účinných esenciálních olejů plus olej z konopného a neem semínka.

Dermoscent PYO spot on velmi účinně pomáhá při antibakteriální a protiplísňové léčbě a při kožních infekcích. Je vhodným doplňkem pro psy náchylné k pyodermii a malasseziové dermatitidě.

Dermoscent PYO ubrousky čistí, zklidňují a zvlhčují postižené plochy i ty s omezeným přístupem jako kožní záhyby a meziprstní prostory,ušní boltce. Antibakteriální, antiseptické, protiplísňové účinky.

Dermoscent ATOP sprej slouží ke zklidnění svědivých, podrážděných míst.

 Podrobné informace o způsobu použití, složení dávkování nalezene zde.


Základem péče o problémovou kůži a srst je samozřejmě kvalitní krmivo s vysokým obsahem masa nebo masové moučky. Pro alergické psy nejlépe bez obilovin. Vybírat můžete z doporučených speciálních veterinárních diet (alergie, dermatitida atd.) nebo hypoalergenních krmiv.

Která varianta je nejvhodnější pro psa s citlivým zažíváním?

Obě výše zmíněné formule (Fish Potato, Lamb Potato) jsou vysoce stravitelné a prospějí psům se zažívacími problémy, jako je třeba snížená schopnost vstřebávat živiny.


Které receptury jsou vhodné pro štěňata velkých plemen?

Pro štěňata obecně a tedy i velkých plemen je nejvhodnější Pacific ocean fish puppy. Je vhodné i pro štěňata malých a středních plemen, liší se pak pouze v dávkování. Obsahuje 87% živočišných bílkovin a více tuků než granule pro dospělé jedince. Pro dospívající jedince nesnášející ryby je rovněž vhodná receptura Australian Lamb.


Které receptury jsou vhodné pro dospělé psy velkých plemen?

Pro dospělé jedince je nejvhodnější Pacific Ocean Fish Large Breed. Obsahuje 80% živočišných bílkovin a více tuků než Original, který je vhodnější pro střední a malá plemena.


Obsahuje krmivo Firstmate také chondroprotektiva?


Krmiva Firstmate obsahují hydrolyzát z korýšů, který je zdrojem glukosaminu, přesto bych toto kritérium nepovažovala za urující při výběru krmiva.

Mnoho chovatelů psů velkých plemen vybírá krmivo podle toho, zda obsahuje kloubní výživu. Nemyslím si, že je toto kritérium důležité a to hlavně proto, že výrobci neuvádějí množství obsažených chondroprotektivních látek (MSM, glukosamin sulfát apod). Pokud chcete dodat kloubní výživu, což je důležité obzvláště u rychle rostoucích štěňat velkých a obřích plemen, dodejte ji v podobně kvalitního a zcela jistě účinnějšího doplňku. Doporučit mohu Hyalutidin DC Aktiv nebo také kloubní výživu Canina. To stejné platí u dospělých jedinců či seniorů, kteří již mají problémy s mobilotou.

Více podrobnějších informací o krmivu FirstMate naleznete ZDE

Jsou chondroprotektiva v krmivech pro psy dostačující?


Související články:
Jak poznat alergii u psa - Příznaky, léčba, nejčastější otázky a odpovědi
Krmivo Taste of the Wild - 5 zásadních otázek a odpovědí
Krmivo pro psy Marp - Nejčastější otázky a odpovědi
V čem se krmivo Platinum liší od ostatních kvalitních krmiv?
Obojek proti klíšťatům Foresto - Porovnání s ostaními obojky
Přehřátí psa - rizika, první pomoc, prevence

Žádné komentáře:

Okomentovat